منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات

به منظور سامان بخشيدن به جمعيت رو به رشد كلانشهرتبريز، شهرجديدسهندباوسعت اوليه۲۱۰۰ هكتارقابل توسعه تا ۱۴۰۰۰ هكتار در فاصله۲۰كيلومتري جنوبغربي تبريزدركنارمحورارتباطي تبريز-آذرشهر در بهمن ماه سال۱۳۶۶ مكان يابي ودرآذرماه سال۱۳۶۹مطالعات مكانيابي آن به تصويب شورايعالي معماري وشهرسازي رسيد. فاصله نزديك اين شهرتا تبريز و استقرار آن در كنار شهر اسكو با داشتن آب و هواي فرحبخش و دلنشين و چشم انداز دامنه كوه سهند از يك سو و استقرار دانشگاه صنعتي سهند از سوي ديگر، روند اسكان جمعيت را تسريع و بسترمناسبي را براي سرمايه گذاري در بخشهاي مختلف فراهم نموده است. ارتفاع متوسط شهر جديد سهند از سطح دريا حدود ۱۶۰۰ متر بوده و بطور طبيعي هواي شهر سالم تر و خنك تر از شهرهاي همجوار ميباشد.

شهر جدید سَهَند یکی از شهرهای جدید استان آذربایجان شرقی است. این شهر که در ناحیه شمال غربی شهرستان اسکو واقع شده‌است، براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 آذربایجان شرقی ، با جمعیتی افزون بر 82494 نفر، از شهرهای پرجمعیّت استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود.[۱] هدف از احداث این شهر، اسکان دادن سرریز جمعیت کلان‌شهر تبریز بود که با استقبال گسترده مردم این کلان‌شهر رو به رو شد. شهر جدید سهند در تاریخ ۵ تیر ۱۳۸۷ خورشیدی، با افتتاح ساختمان شهرداری و انتخاب شهردار، به عنوان پنجاه و هشتمین شهر استان آذربایجان شرقی و سومین شهر شهرستان اسکو، پس از شهرهای اسکو و ایلخچی شناخته شد.

جغرافیا

شهر جدید سهند در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی تبریز و بر سر راه آذرشهر واقع شده‌است. ارتفاع آن از سطح دریا ۱۶۰۰ متر می‌باشد و در شهرستان اسکو قرار دارد. شهر جدید سهند در دامنهٔ رشته‌کوه‌های سهند و تحت تأثیر آب و هوای کوهستانی واقع شده‌است. این شهر بسیار خوش‌منظر، در دره‌های سرسبز منطقه واقع شده‌است.// منبع : سایت استانداری آذربایجان شرقی

تصویر تصادفی

jahesh tolid 1.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی