منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات

نشست پایش مقدماتی و ارزیابی پروژه جامعه ی ایمن و مروج سلامت سهند برگزار شد .

شهردار شهر جدید سهند و دبیر اجرایی طرح جامعه ی ایمن و مروج سلامت سهند  در این نشست تبدیل شهر جدید سهند به محلی امن و سالم برای زندگی همراه با شادابی و سلامتی مردم را از جمله اهداف این طرح برشمرد و گفت : با توجه به نوپا بودن این شهر و وجود زیر ساخت های لازم ، این شهر به عنوان پایلوت کشوری برای اجرای طرح جهانی جامعه ی سالم و مروج سلامت در سال 93 انتخاب شد .

عبداله جودت گفت : سعی و تلاش این دبیر خانه همراهی با اعضاء کمیته جهت بسط و گسترش اهداف این طرح در شهر سهند بوده و در این راستا توجه به مقوله ورزش و تندرستی ساکنین مورد توجه میباشد .

وی گفت : در لایحه پیشنهادی بودجه 97 این شهرداری، به ورزش و زیر شاخه های آن اهمیت و توجه خاص شده و در نظر داریم با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نسبت به افزایش اماکن و سرانه ورزشی در سهند اقدام کنیم .

شهردار سهند توسعه فضای سبز و پارک های شهری و اصلاح معابر و برگزاری کلاس های آموزش شهروندی را از دیگر اقدامات انجام گرفته این شهرداری برای اجرای بهتر طرح جامعه ی ایمن و مروج سلامت سهند عنوان کرد .

فرماندار شهرستان اسکو هم سهند را شهری با زیر ساخت های مدرن و پیشرفته در شمالغرب کشور عنوان کرد و گفت : استقرار 36 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید سهند کلیه معادلات برنامه ریزی شده برای این شهر را بر هم زد و این درحالی است که برای جمعیت مساکن مهر و جمعیت شهر سهند امکانات و تجهیزات متناسب وجود ندارد .

مرتضی محمد زاده اجرای طرح جهانی جامعه ی سالم و مروج سلامت شهر سهند را فرصتی مناسب برای استفاده از تجربیات  سازمان بهداشت جهانی و استاندارد سازی خدمات و پیاده سازی برنامه های آن سازمان در این شهر عنوان کرد و افزود : تاکنون افزون بر چهل و دو میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده و به نتایج تقریبا مطلوبی رسیده ایم .

شایان ذکر است : دو برنامه جامعه ی ایمن و شهر سالم برنامه هایی تایید شده از سوی سازمان بهداشت جهانی است که در اکثر کشور ها به صورت جداگانه اجرا می شود ولی در کشور ایران و شهر سهند این دو طرح به صورت تلفیقی به طور همزمان به اجرا در می آید .

این دوبرنامه به عنوان یک فرایند در نظر گرفته می شود تا دستیابی به شاخص های مشخص از ایمنی و سلامت حاصل شود .

گفتنی است در این ارزیابی نواقص طرح مشخص و مقرر گردید در ابتدای سال 97 ارزیابی نهایی با حضور ارزیابان بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی نهایی شده و اقدام نهایی برای معرفی شهر جدید سهند به عنوان شهر ایمن و مروج سلامت صورت پذیرد.

تاریخ تنظیم خبر : 9/11/96 /// نوشته شده توسط مدیر سایت ///

تصویر تصادفی

ghasem.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

802053
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
221
322
1096
794099
3518
13073
802053

امروز: چهارشنبه، 24 مرداد 1397