منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات

با حضور معاون اداری و مالی وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری کشور ، سرپرست جدید دانشگاه صنعتی سهند معرفی شد .

دکتر امید  در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید رجایی دانشگاه سهند برگزار شد این دانشگاه را یکی از موفق ترین دانشگاه های صنعتی در کشور عنوان کرد و افزود : این دانشگاه مولود انقلاب بوده که در زمینه های علمی و صنعتی به پیشرفت های خوبی دست یافته و نیازهای علمی کشور را در این زمینه تامین نموده است .

معاون اداری و مالی وزارت علوم ، تحقیقات و فن اوری کشور به دشمنی علنی کشورهای استعمارگر با فعالیت های علمی و تحقیقاتی ایران اسلامی اشاره کرد و گفت : بخش عظیمی از کشورهای دنیا طرفدار پیشرفت کشور ما نبوده و این خصومت در طول پیروزی انقلاب با بهانه تراشی های مختلف همچنان ادامه داشته و دارد .

 

وی همدلی و همراهی دانشگاه ها با بخش صنعت را یکی از عوامل اصلی توسعه و پیشرفت جامعه عنوان کرد و گفت : همچنان که در سایر بخش های با همراهی و همدلی یکدیگر موجب شکوفایی و پیشرفت کشور شده ایم لازم است این همدلی و تعامل در دانشگاه ها بوجود آمده و در چشم انداز ایران 1404 شاهد کشوری پیشرفته از نظر تکنولوژی و علم در منطقه باشیم .

دکتر امید ارتباط با صنعت ودستگاه های اجرایی و تامین بخشی از نیازهای کشور را از ضروریات و وظایف دانشگاه ها عنوان کرد و ادادمه داد : برای توسعه و رشد اقتصادی کشور لازم است دانشگاه ها بر اساس دانش بنیان پایه ریزی شده و به صورت مطلوب این مقوله را در محیط دانشگاه ها اجرایی نمایند .

وی همچنین بر ضرورت جذب اعتبارات لازم جهت  توسعه و اجرا نمودن برنامه جامع دانشگاه ها تاکید کرد و افزود :  اجرایی نمودن برنامه جامع دانشگاه ها با بودجه دولتی تقریبا غیر ممکن بوده و لازم است با کسب درآمد های دیگر و جذب حمایت خیرین از ظرفیت های موجود استفاده نموده ودر توسعه همه جانبه دانشگاه ها قدم برداریم .

در این مراسم رسول آذری خسروشاهی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه صنعتی سهند معرفی و از زحمات 10 ساله محمد رضا چناقلو تقدیر شد .

تاریخ تنظیم خبر : 22/5/93 / روشن ضمیر / دانشگاه صنعتی سهند .

 

تصویر تصادفی

imama.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی