منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات


شهردار سهند در نشست مشترک خود با معاونین خدمات شهری ، مدیران عامل سازمان های آتش نشانی و پسماند شهرداری های خراسان رضوی بر ضرورت تبادل تجربیات شهرداری های کشور در حوزه شهرسازی تاکید کرد .


مهندس نظامی در این نشست با اشاره به ظرفیت های بالقوه شهر سهند ،به الحاق شهر سهند به جمع جوامع ایمن دنیا اشاره کرد و گفت : شهر سهند با اجرای برنامه های سلامت محور و  پس از ارزیابی های به عمل آمده توسط کارشناسان بهداشت جهانی  به عنوان 407 مین شهر سالم و ایمن به جمع کشورهای ایمن دنیا ملحق شد و این الحاق در این شهر جشن گرفته شد .
شهردار سهند به برنامه های اجرا شده  سازمان بهداشت جهانی در شهر سهند اشاره کرد و گفت : با اجرای برنامه ها و شاخص های سازمان بهداشت جهانی آمار تصادفات جاده ای به صورت چشمگیری در این شهر کاهش یافته و در ادامه این برنامه ها پروژه هایی از قیبل پارک بانوان و پارک آموزش ترافیک کودکان، مسیر دوچرخه سواری و مسیر سلامت  در این شهر احداث شد .
وی به رشد جمعیتی شهر سهند هم اشاره کرد و افزود : افزایش روزافزون جمعیت در سهند لزوم توجه به تامین زیر ساخت های اساسی را دو چندان نموده و اگر همگام و متوازن با آهنگ رو به رشد جمعیت نتوانیم امکانات زیر بنایی را فراهم نمائیم قطعا در آینده نزدیک با مشکلات فرهنگی و خدماتی در این شهر جدید روبرو خواهیم شد .
به گفته شهردار سهند به ازای هر نفر جمعیت در شهر سهند تنها  20 سانتی متر سرانه ورزشی وجود دارد که این میزان  فضا جوابگوی نیاز جمعیتی این شهر نمی باشد و باید به فکر توسعه فضاهای ورزشی و دیگر امکانات زیر بنایی باشیم .
وی نبود زباله گاه استاندارد ، نبود آرامستان ، کمبود اماکن و ساختمان های خدماتی ، کمبود فضاهای تفریحی و فرهنگسراها را از جمله دغدغه های این شهر جدید عنوان نمود و گفت : پیگیری و مساعدت مسئولین استانی و کشوری می تواند تا حدی نیازهای ضروری این شهر را مرتفع کرده و در این راستا استفاده از تجربیات و انتقال دانش شهرداری های سراسر کشور در حوزه شهرسازی می تواند در توسعه و پیشرفت شهرهای جدید بسیار موثر باشد .
شهردار سهند با اشاره به نزدیکی شهر سهند به مرکز آذربایجان شرقی ، این شهر را یکی از مهاجرپذیر ترین شهرهای استان برشمرد و گفت : احداث 36 هزار واحد مسکن مهر در شهر سهند و عقد قرار داد شرکت عمران سهند برای  احداث 7000 واحد مسکن اجتماعی در این شهر نشان از شرایط مطلوب این منطقه برای اسکان جمعیت سرریز تبریز بوده و لازم است اهتمام ویژه برای اسکان این میزان جمعیت در نظر گرفته شود .
مهندس مهدی سالم  رئیس گروه خدمات شهری استانداری خراسان رضوی نیز شهر سهند را یکی از شهر های زیبا و توسعه یافته اذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت : برای دستیابی به توسعه پایدار نیاز به درآمد پایدار بوده و در این راستا باید از ظرفیت های بخش خصوصی و سرمایه گذاران استفاده کرد .
وی یکی از راه های ایجاد در آمد پایدار برای شهرداری ها را جذب سرمایه گذار در حوزه های شهر سازی عنوان کرد و افزود : حمایت  از سرمایه گذاران بخش خصوصی علاوه بر تامین نیازهای شهری موجب ایجاد درآمد مولد و پایدار به شهر بوده و توسعه آن را بهمراه خواهد داشت .
مهدی سالم استفاده از تجربیات شهرداری های کشور و انتقال آن به یکدیگر در حوزه های مختلف سرمایه گذاری و شهر سازی را موجب کاهش مشکلات عمومی شهرداری ها و حرکت به سمت توسعه و پیشرفت دانست .
در پایان این نشست که در سالن اجتماعات شهرداری سهند برگزار شد، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص خدمات شهری  از پروژه های عمرانی سهند به همراه شهردار و کارشناسان این شهرداری بازدید به عمل آمد .
تاریخ تنظیم خبر : 98.6.9 // روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سهند

تصویر تصادفی

ghasem.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی