منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات

نشست مشترک شهرداران شهرستان های اسکو، آذرشهر و شهر خسروشاه با مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری جهت مدیریت پسماند بصورت تجمیعی در اسکو برگزار شد .

مرتضی علیخانی در این نشست به تولید بیش از 250 تن پسماند شهری به صورت روزانه در شهرهای اسکو ،سهند ، اذرشهر و خسروشاه اشاره کرد و افزود : به لحاظ واقع شدن این شهرها در منطقه حفاظت شده سهند و لزوم دفع اصولی و بهداشتی پسماندها لازم است محلی مشترک برای دفع پسماند به صورت تجمیعی مکانیابی شده و علاوه تفکیک زباله نسبت به اشتغالزایی افراد نیز اقدام شود .

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم حفاظت از منابع آبی و محیط زیست در محیط شهری هم تاکید کرد و گفت : لازم است علاوه بر دفع اصولی پسماند شهری نخاله های ساختمانی نیز در این محل دفع منتقل و کل منطقه از این نظر ساماندهی شود .

وی افزود : برای دفع اصولی پسماند شهری شهرداران باید شرایط توپوگرافی زمین را بررسی کرده و روش های جدید در دفع پسماندهای شهری را بکار گیرند .

علیخانی ادامه داد : برای دفع پسماند شهرهای مذکور با ظرفیت 500 تن در روز، زمینی به مساحت 10 هکتار مورد نیاز است .

مهندس نظامی شهردار سهند هم از اجرای طرح تفکیک ازمبدا با مشارکت بخش خصوصی در  شهر جدید سهند  خبر داد و گفت:به منظور طرح تفکیک زباله در مبدا این طرح تو سط بخش خصوصی در  مدارس ، ادارات و برخی محلات  درحال انجام بوده و در این راستا باکس ها و کیسه های مخصوص پیش بینی شده است.

شهردار سهند همچنین اجرای این طرح در شهر سهند را موجب صرفه جویی در هزینه حمل و دفن زباله عنوان کرد و ادامه داد:در شهر سهند روزانه ۵۰ تن زباله تولید میشود که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی برای تفکیک زباله در مبدا توسط مردم هستیم و این مهم با تهیه و توزیع جزوات آموزشی با مشارکت بخش خصوصی وشهرداری انجام خواهد شد.

 

تصویر تصادفی

sal.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی