منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات

شهردار شهر جدید سهند از ارتقاء درجه این شهرداری در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در‌ معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد .
مهندس نظامی در جلسه ارزیابی عملکرد شهرداری سهند گفت : ارتقاء درجه این شهرداری به استناد تبصره 3 ماده یک آئین نامه حقوق  و مزایای شهرداران  مصوب 1370.4.1 هیات وزیران  و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها صورت گرفت .
شهردار سهند ادامه داد : بر این اساس درجه شهرداری سهند در استان آذربایجان شرقی به 8 ارتقاء و مورد تصویب قرار گرفت تا ملاک عمل قانونی قرار گیرد . وی اضافه کرد: این ارتقای درجه شهرداری با توجه به توسعه و پیشرفت شهر در کل کشور قابل توجه می باشد .
 وی در مورد شرایط ارتقاء درجه شهرداری ها افزود :شهرداری سهند درخواست کتبی خود برای ارتقادرجه را به  موجب دستورالعمل ابلاغی وزارت کشوربه همراه مدارک لازم ۵ ماه پیش به استانداری و سازمان شهرداریها کشورارسال کرد و متعاقب آن پیگیریهای لازم سرانجام دادیم،و پس از تائید استانداری برای بررسی در کارگروه ساماندهی درجه بندی شهرداری ها به معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال کردیم،پس از طی مراحل اداری و قانونی با ارتقاء درجه شهرداری سهند موافقت و در نتیجه ارتقاء درجه شهرداری سهند مورد تائید و تصویب قرار گرفته وبه زودی ابلاغ می شود .
شهردار سهند تعیین درجه شهرداری های جدید التاسیس و ارتقا درجه شهرداریها را بر مبنای ضوابط مذکور و سه شاخص  درآمد مستمر و خالص شهرداری  ،  جمعیت شهر  و  موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری  عنوان کرد.
نظامی به مزایای ارتقای درجه شهرداری سهند هم اشاره کرد و افزود : با افزایش درجه بندی شهرداری ها ساختار تشکیلاتی شهرداری ها ارتقا یافته و همچنین شاهد افزایش اعتبارات و جذب برخی امکانات به این شهر خواهیم شد .
نظامی افزود:متاسفانه علی رغم قابلیتهای موجود شهر سهند درجه  شهرداری مناسب سهند نبودو شهر سهند ازنظر درجه بندی در ردیف شهرهای کوچک و کم جمعیت کشور و در درجه 4 قرار داشت .شایان ذکر است  با همت و پیگیری بی وقفه جناب آقای مهندس نظامی شهردار شهرجدیدسهند وهمکاری اعضای شورای اسلامی در افزایش درآمد نسبت به بودجه پیش بینی شده و تلاش برای توسعه زیرساخت های شهری از4 به درجه 8 ارتقاء یافت.


تاریخ تنظیم خبر : 98.2.3 // روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سهند

تصویر تصادفی

sal.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی