منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات

به مناسبت 25 اسفند سالروز شهادت سردار اسلام سرلشکر مهدی باکری ،مراسم گرامیداشتی به همت شهرداری سهند و بسیج ناحیه مقاومت شهرستان اسکو و با حضور مدیر کل امور شهری استانداری و امام جمعه اسکو و سایر مسئولان شهرستانی و استانی برگزار و این روز گرامی داشته شد .


جانشین فرمانده سپاه عاشورا در این مراسم، شهدا را مظهر اقتدار و عزت ایران اسلامی عنوان کرد و گفت : شهداء همواره برای دفاع از کیان اسلامی و ارزش های انقلاب اسلامی جانفشانی کرده و هر موقع لازم باشد جوانان این مرز و بوم آماده جانفشانی هستند .
سردار عباسقلی زاده گفت : دشمنان دائم القا می کنند که جوانان ایران دیگر رغبتی برای دفاع از انقلاب اسلامی ندارند ولی ما دیدیم که جوانان ایران اسلامی و مدافعان حرم در راه دفاع از ارزش های اسلامی و اهلبیت (ع) عاشقانه به جبهه های مقاومت اسلامی شتافته و در این راه جان خود را فدا کردند  .
مرتضی محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو هم در این آئین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام اسلام و انقلاب گفت: این شهیدان با نثار خون خویش عالی ترین وجهه از ایثار را به نمایش گذاشته اند و اکنون وظیفه ما است تا با ترجمه امروزی فرهنگ ایثار و شهادت، به ایفای تکالیف و مسئولیت های خویش در قبال جامعه بپردازیم.
مهندس نظامی شهردار سهند نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، امنیت و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سایه سار رشادت های شهداء ،ایثارگران و دعاهای خیر خانواده های شهدا عنوان کرد و گفت : شهداء مظهر ایثار و مقاومت در برابر زورگویی ها در شرایط سخت تحریم بودند و ما باید با تاسی از راه و رسم شهداء در مقابل سختی ها و دشواری ها استقامت و پایداری کرده و ادامه دهنده راه پاک آنها باشیم .
شهردار سهند ، شهید سردار مهدی باکری را اسوه تقوا ، پرهیزکاری ،شجاعت ، درایت و مرد خلوص و ایمان عنوان کرد و افزود : این مرد بزرگ الگویی نمونه برای مدیران و مسئولان نظام بوده و بر ما لازم است تا در هر پست و مقامی که قرار داریم از راه و روش آن شهید والامقام تاسی جسته و ادامه دهنده  راه و آرمان آن بزرگوار باشیم .
مهندس نظامی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان خلاصه ای از اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری پرداخته و گفت : عملیات احداث سالن چند منظوره ورزشی شهید باکری شهرداری سهند در سال ۹۱ آغاز شده بود که ۱۳ میلیارد ریال از ۱۸ میلیارد ریال آن در سال جاری تامین اعتبار شده است.
حجت الاسلام مرادپور امام جمعه ی اسکو  نیز در این یادواره ، شهید مهدی باکری و دیگر شهدای انقلاب را مصداق بارزی از خدمت خالصانه دانست و از مسئولین خواست در خدمتگذاری به شهروندان سلوک و رفتار شهدا را سرلوحه اقدامات خویش قرار دهند.
اکبر آهکی رئیس شورای اسلامی شهر سهند هم به جمعیت روز افزون شهر سهند اشاره کرد و افزود : برای این همه جمعیت نیازمند ارائه خدمات مناسب بوده و لازم است مسئولین استانی نسبت به تقویت منابع مالی این شهر اقدام لازم را انجام دهند . وی گفت : بزرگراه تبریز – سهند با همت و تلاش شرکت عمران سهند در حال اجرا بوده و امیدواریم با حمایت های مسئولین استانی و کشوری شاهد بهره برداری هر چه زودتر این طرح عمرانی باشیم .
گفتنی است به مناسبت روز شهردار و شهادت سرلشکر مهدی باکری و همزمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء، بهره برداری از طرح عمرانی ورزشی شهرداری سهند آغاز شد.این طرح ورزشی شامل افتتاح سالن ورزشی چند منظوره شهید مهدی باکری است که در زمینی به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع و زیر بناء۱۴۰۰ متر مربع و با هزینه ای افزون بر یک میلیارد و 8۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی شهرداری سهند احداث شده است.
در پایان این مراسم به مناسبت برگزاری یادواره شهید باکری ، از خانواده های شهدای مدافع حرم شهر جدید سهند  شهید حامد جوانی و شهید نومی گلزار با اهداء لوح تجلیل به عمل آمد .
تاریخ تنظیم خبر : 97.12.25 

تصویر تصادفی

ghasem.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی