منوی اصلی

پیوندها

ورود کاربران

تبلیغات

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ، پیشرفت کشور در تمامی زمینه های عمرانی ، علمی ، پزشکی و دفاعی  را از نمونه های بارز دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد .

حجت الاسلام آل هاشم در مراسم گرامیداشت ایام فاطمیه (س) که در مسجد جامع محله میلان اسکو برگزار شد ، به خدمات ارزشمندی که بعد از انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شده اشاره کرد و گفت : با وجود همه مشکلات و تنگناها در بسیاری از زمینه ها به سطحی از پیشرفت و تکنولوژی دست یافتیم که در قبل از انقلاب هیچ کدام از آنها وجود نداشت . وی گفت : لازم است قدردان این نعمت های الهی بوده و انتقاد منصفانه به برخی از کمبودها و مشکلات جامعه داشته باشیم .

وی به موضوع حمایت از تولید داخلی اشاره کرد و گفت : در داخل کشور محصولات بسیار با کیفیتی تولید می شود ولی متاسفانه به علت عدم اعتماد به محصولات داخلی باعث رکود تولید شده و بیکاری در کشور را دامن می زند . امام جمعه تبریز افزود : اگر به توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ملی توجه می کردیم بسیاری از مشکلات  جامعه بوجود نمی امد .

نماینده ولی فقیه در اذربایجان شرقی بر ضرورت خروج از اقتصاد تک محصولی تاکید کرد و گفت : یکی از معضلات اقتصادی جامعه تکیه به اقتصاد تک محصولی و از جمله نفت بوده و این عامل باعث شده تا کشور در مواقع بحرانی با مشکل مواجه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : پیشرفت و توسعه کشور در تمامی حوزه طی ۴ دهه گذشته بسیار چشمگیر است بطوریکه جوانان متخصص بومی با روحیه معنوی بالا و دین باوری، تولید داخلی را مدیریت و منابع ملی را در بین آحاد مردم در ۴ گوشه ایران اسلامی توزیع کرده اند.

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با بیان اینکه  شهرستان اسکویکی از قطب های فرهنگی آذربایجان شرقی است که در تربیت افراد متخصص و باسوادی نقش ممتازی ایفا میکند گفت : جوانان مومن و انقلابی کشور ما در حوزه های مختلف علاوه با پاسداری از خون شهدا در تحولات فرهنگی اثر گذار نقشی ممتاز ایفا کرده اند.
امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی میزان رشد دانشجویان و دانشگاهیان را یکی از دستاوردهای انقلابی دانست و افزود: مطالعات نشان میدهد وضعیت علمی و فرهنگی دانشجویان ما در دانشگاه ها به میزان قابل توجهی رشد داشته، و روز به روز موفقیت های بسیار زیادی را شاهد هستیم.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم دیگر دستاوردهای انقلاب را ارتقا کیفیت حوزه بهداشت ، سلامت و درمان عنوان کرد و برخورداری از نعمت آب، گاز، نفت ، آب شرب سالم و راه های دسترسی به اقصی نقاط کشور همگی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.
وی با بیان اینکه نظام مقدس خدمات بسیار ارزشمندی را در عرصه های گوناگون ارائه به مردم‌ داشته است، گفت : به عنوان مثال یکی از این دستاوردها امید به زندگی در بین مردم است که طبق آمار های به دست آمده در دوران قبل از انقلاب امید به زندگی در بین مردم 55 سال بوده که اینک در جمهوری اسلامی ایران این رقم به72 سال در بین مردان و 76 سال در بین زنان رسیده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در رابطه با تولیدات ملی و صنایع کشور گفت : میزان رشد کمی و کیفی تولیدات ملی با وجود برخی مشکلات همچنان امیدوار کننده است چراکه صنایع کشور با تولید محصولات با کیفیت و قابل رقابت با نمونه های خارجی توانسته زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم سازد.
امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه با تکیه بر راهبردهای اقتصادی سال میتوان از سد مشکلات کنونی کشور عبور کرد ادامه داد: با حمایت از کالای ایرانی و مصرف آن می توان چرخ های اقتصادی را در راستای تولید رقابت پذیر بسط و گسترش داد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی توجه به تولید ملی، حمایت بانک ها به سرمایه گذاران و صاحبان صنایع را هم در زمینه بسیار مهم ارزیابی کرد.
امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش ظرفیت بنادر کشور پس از انقلاب گفت: ظرفیت بنادر کشور پس از انقلاب 20برابر شده به طوریکه از ده میلیون تن به ۲۰۰میلیون افزایش یافته است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم دیگر دستاوردهای انقلاب را افزایش ظرفیت تولید برق و گاز دانسته و افزود: بیش از 99 درصد روستاهای کشور اینک از نعمت برق برخوردار بوده و علاوه بر آن گاز هم دارند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در پایان خاطر نشان شد: کشورما دستاوردهای بسیار عظیمی را آن خود کرده و ما نیز در این راستا موظفیم قدردان انقلاب باشیم .

تصویر تصادفی

ghasem.jpg

سامانه ارتباطی 137

اوقات شرعی